Żołkiew– Lwów – Olesko-Podhorce – Poczajów
Dzień 1
- Warszawa:Zbiórka, Odjazd.
- Żołkiew - Królewskie miasto Żołkiew:Żółkiew - miejscowość założona w 1597 r. przez Hetmana Stanisława Żółkiewskiego, stworzona przez włoskiego architekta. Nowe miasto budowane na wzór Zamościa, jako renesansowe „ miasto idealne”, stało się ważnym ośrodkiem handlowym. Zobaczymy Renesansowy kościół, nagrobki Żółkiewskich i Sobieskich, zamek Sobieskich z pocz. XVII w., klasztor Dominikanów z 1655 r.
- Lwów:Nocleg.
Dzień 2
- Lwów:Śniadanie.
- Lwów - Piękno starego miasta:Lwów - To tutaj możesz dotknąć bajki, odkryć prawdziwe piękno starego miasta. Ratusz, włoski dziedziniec, perła placu-Łacińska Katedra, w duecie z kaplicą Boimów-grobowcem bogatych mieszczan.
- Lwów:Katedra ormiańska i dziedziniec, tworzą niepowtarzalny zakątek architektury Wschodniej we Lwowie, Apteka-Muzeum - najstarsza z istniejących we Lwowie aptek. Teatr Opery i Baletu z pewnością jest architektonicznym klejnotem Lwowa. Kościół św. Elżbiety, Uniwersytet Jana Kazimierza, Ossolineum, Baszta Prochowa, Kościół Dominikanów, Czarna Kamienica, Wały Hetmańskie i pomnik A. Mickiewicza, Stary Rynek.
- Lwów:Czas wolny na zwiedzanie kawiarni, restauracji, browarów lwowskich. Nocleg we Lwowie.
Dzień 3
- Lwów:Śniadanie.
- Olesko - Zamek Daniłowiczów:Olesko: zamek położony na wzgórzu, w którym urodził się król Jan III Sobieski, Zamek w Olesku przez długi czas był w ruinie. Odbudowany w latach 1963–1974. Pierwotnie własność rodziny Sienieńskich z Sienna, Daniłowiczów, a następnie Sobieskich i Rzewuskich.
- Podhorce - Rezydencja magnacka:Podhorce: zamek Koniecpolskich, kościół W. Rzewuskiego, drewniana cerkiew.
- Poczajów - Kompleks ławry prawosławnej:Odwiedzimy Ławrę Poczajowską - największy ośrodek prawosławia na Wołyniu, drugi na Ukrainie. Ławra. A cóż to znaczy? - Mnisi budowali w skałach, głównie w Grecji, korytarze i jaskinie. Tam żyli. Zbiór tych pieczar nazywano ławrą. Dziś nazywa się nią większe, męskie klasztory w kościele prawosławnym.
- Krzemieniec:Główny punkt miasta to kompleks dawnego Liceum Krzemienieckiego i klasztor Jezuitów, tak że zobaczymy ruiny zamku z XIII-XIV w. i wzgórze zamkowe z panoramą miasta, muzeum Słowackiego.
- Lwów:Nocleg.
Dzień 4
- Lwów:Śniadanie.
- Lwów - Cmentarz Łyczakowski i Orląt Lwowskich:Najstarsza zabytkowa nekropolia Lwowa została założona w 1786 roku. Położona jest we wschodniej części miasta, na malowniczych wzgórzach, wśród specjalnie zaprojektowanego układu alei i zieleni. Jest wymieniana pośród najważniejszych historycznych cmentarzy w Europie, tworzy również jedno z najistotniejszych polskich miejsc pamięci. Cmentarz Łyczakowski słynie ze wspaniałych zabytków sepulkralnych, na szczególne uznanie artystyczne zasługują zwłaszcza pochodzące z I połowy XIX wieku znakomite przykłady rzeźby nagrobnej.
- Lwów - Wysoki Zamek – panorama Lwowa:Wzgórze Wysoki Zamek stanowiące jeden z symboli Lwowa, znane z wielu galicyjskich i przedwojennych pocztówek.
- Lwów:Wyjazd do Warszawy.
- Warszawa:Przyjazd do miasta.